Andrea Bocelli w Gdańsku zaśpiewał "Ave Maria" dla Pawła Adamowicza [WIDEO]

Koncert odbył się w sobotę 26 stycznia 2019 roku w Ergo Arenie w Gdańsku.

Andrea Bocelli odwiedził Polskę w ramach promocji swojego nowego albumu „Si”, który już w pierwszym tygodniu sprzedał się w nakładzie blisko 130 tysięcy egzemplarzy w USA. Podczas koncertu w Ergo Arenie tenor złożył hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Bocelli zadedykował mu utwór „Ave Maria”. Relację z tego wyjątkowego wydarzenia możecie zobaczyć poniżej.

 

Album Andrei Bocellego „Si” ukazał się 24 października 2018 roku. Na płycie „Si” znalazło się aż 16 nowych utworów, w tym duety z takimi gwiazdami jak Ed SheeranJosh Groban czy Dua Lipa. Całość została nagrana w domowym studiu w Forte dei Marmi we Włoszech. Pierwszy singiel "Fall on Me", który tenor nagrał ze swoim synem Matteo, bardzo szybko stał się wielkim hitem. Teledysk do tego utworu ma już blisko 40 milionów wyświetleń.

Nazwisko tego wybitnego włoskiego tenora z pewnością nie musi być nikomu przedstawiane. Andrea Bocelli jest znanym na całym świecie muzykiem, solistą z ponad 20-letnim doświadczeniem. Na największe sceny muzyczne tego świata wspiął się przebojem „Con te Partiro”, potem utwór wykonał także w niezapomnianym duecie z Sarah Brightman pod angielskim tytułem „Time To Say Goodbye”. Od tamtego czasu artysta sprzedał ponad 80 milionów płyt i odbył liczne trasy koncertowe, w trakcie których występował w najbardziej prestiżowych salach oraz miejscach na świecie m.in La Scali czy Metropolitan Opera, a także na wieży Eiffla i u stóp Statui  Wolności.

Dziś Andrea Bocelli jest znany jako jeden z największych talentów wokalnych świata. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody muzyczne: czterokrotnie nagrodę World Music Award dla najlepszego artysty w kategorii muzyki poważnej, oraz trzykrotną nagrodę World Music Award dla najlepiej sprzedającego się artysty włoskiego. Otrzymał również nagrodę Brit Awards, która jest brytyjską nagrodą przemysłu fonograficznego oraz nagrodę ECHO. Najnowszy film opowiadający o życiu i twórczości artysty „The Music of Silence” został nominowany do nagrody Złotych Globów 2018 w kategorii najlepszy film obcojęzyczny.

Przypominamy, że Andrea Bocelli już niebawem ponownie odwiedzi Polskę. Artysta wystąpi 11 maja 2019 roku na stadionie w Poznaniu.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!