Golec uOrkiestra: Mama do dzisiaj nas myli

Bracia Golec występują na scenie od 20 lat, jak sami przyznają, nie spodziewali się, że będą aż tak popularni. Jak ich to zmieniło?

W programie „Rogalska od Kuchni” w Radiu Złote Przeboje bracia Łukasz i Paweł Golec opowiedzieli o swoim dzieciństwie, które nie należało do najłatwiejszych. Gdy mieli 7 lat, zmarł ich tata, a mama została z czterema synami. 

To doświadczenie nas też bardzo wzmocniło, jako rodzinę i jako ludzi. Nigdy się nie oglądaliśmy za siebie. Zawsze mieliśmy jakiś plan do zrealizowania. Jeden z nich był taki, że jak już poszliśmy do szkoły muzycznej i wybraliśmy liceum w Bielsku-Białej, to trzeba było kupić trąbkę. W tamtym czasie załapaliśmy się do kilku orkiestr dętych i w ten sposób zarabialiśmy na naszą przyszłość.

Co ciekawe ich mama do tej pory ma problem, aby ich rozpoznać. Bracia Golec opowiedzieli zabawną historię o zdjęciach, które znajdowały się w kuchni w ich domu rodzinnym. Na ścianie wisiały dwie fotografie, podpisane „P” i „Ł”. Dopiero po blisko 20 latach okazało się, że to jest to samo zdjęcie, tylko zrobione z innego profilu.

Zespół Golec uOrkiestra gra na scenie od 20 lat. Czy udało im się odkryć receptę na sukces?

Na początku nikt nie zakładał jakiegoś wielkiego „wystrzału”, nic nie kalkulowaliśmy. Wszystko narodziło się w bardzo naturalny sposób. Najważniejsze było dla nas, aby zachować swoją tożsamość. Minęło 20 lat, ale my się dopiero rozkręcamy.

Chcecie wiedzieć więcej? Posłuchajcie podcastu!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!