Britney Spears będzie miała własny musical na Broadwayu!

Artystka oficjalnie potwierdziła tę informację.

W ostatnim czasie za sprawą wielkiego sukcesu „Bohemian Rhapsody” coraz bardziej popularne stają się filmy i spektakle o znanych artystach. Za oceanem czekają nas wkrótce wielkie premiery. W maju ukaże się film „Rocketman” przedstawiający historię legendy muzyki, Eltona Johna. Britney Spears potwierdziła właśnie, że na deski Broadwayu trafi musical,w którym zostaną wykorzystane aż 23 piosenki z repertuaru Księżniczki Pop.

Jestem bardzo podekscytowana na musical z moimi piosenkami – szczególnie takim, który rozgrywa się w tak magicznym świecie pełnym postaci, na których dorastałam, które kocham i uwielbiam. To dla mnie spełnienie marzeń!

Spektakl pod tytułem „Once Upon a One More Time” będzie opowiadał historię bajkowych księżniczek takich jak Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Śpiąca Królewna czy Roszpunka. W ich ręce trafi książka, uważana za jedno z klasycznych dzieł feministycznych „Mistyka kobiecości” autorstwa Betty Friedan. Za reżyserie odpowiedzialna jest Kristin Hanggi, a za choreografię Keone i Mari Madrid.

Dziennik NY Times zdradził, że w repertuarze musicalu usłyszymy zarówno wielkie przeboje Britney Spears, jak i te mniej znane.

Premiera sztuki odbędzie się 13 listopada 2019 roku w James M. Nederlander Theatre w Chicago.

Na naszym rodzimym rynku ta moda również została bardzo szybko podłapana. Nie tak dawno  w Szczecinie premierę miała sztuka „Być jak Beata” zainspirowana karierą Beaty Kozidrak, a o Maryli Rodowicz ma powstać film dokumentalny. 

Wybralibyście się na taki musical? :)

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!