KOMBII: Szykujemy się do wydania nowej płyty

Zespół KOMBII zamknął 2018 rok liczbą 150 koncertów. Panowie nie zwalniają tempa i zapowiadają kolejne muzyczne projekty. Sprawdźcie szczegóły!

Okazuje się, że pomimo wielu obowiązków zespół KOMBII znalazł czas, aby wejść do studia i nagrać materiał na nowy album! Wszystko wskazuje na to, że usłyszymy go jeszcze w tym roku!

Oprócz wielkiej kampanii reklamowej dla Radia Złote Przeboje, koncertów, szykujemy się również na jesieni do wydania nowej płyty. Jest już gotowa w 70%, jeszcze nam troszeczkę brakuje, ale nie możemy się już doczekać. To jest bardzo ważna data, ponieważ nie nagrywamy albumów zbyt często. Tytułu płyty jeszcze nie mamy, ale będziemy ją chcieli nazwać niekoniecznie w odniesieniu do tego, co się na niej znajduje.

W programie „Rogalska od Kuchni” w Radiu Złote Przeboje Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk opowiedzieli Marzenie Rogalskiej historię, jednego z największych przebojów zespołu KOMBII „Pokolenie”. Jak się okazuje, mógł on brzmieć zupełnie inaczej!

To jest kompozycja naszego pianisty Bartka Wielgosza, który grał z nami przez kilka lat. Słowa do niej napisał Jacek Cygan. Ten tekst, który wszyscy znają, był bodajże czwartą wersją. Na początku nie do końca mogliśmy się zgrać z Jackiem, ale na tyle się znamy, że wziął pod uwagę wszystkie nasze uwagi. Pierwszy wers na przykład brzmiał nie „nasze pokolenie” tylko „jesteś moim zombie”! Jak Jacek przyniósł nam już finalną wersję, wiedzieliśmy, że to będzie hit. Wszystko się w nim zgadzało.

W 2017 ukazała się książka „Królowie życia”, autorstwa Skawińskiego i Tkaczyka. Panowie zdradzili, dlaczego zdecydowali się na ten krok i czy planują wydanie kolejnej części.

Zdecydowaliśmy się na tę książkę, ponieważ istniały już inne publikacje, które uważaliśmy, że są w swojej wymowie dosyć jednostronne. Dlatego napisaliśmy swoją wersję dla równowagi. Jeszcze tak się fajnie złożyło, że dostaliśmy od wydawnictwa dziennikarza, który przeprowadził z nami wywiady rzeki, opracował je i poskładał. Wielu rzeczy w tej książce nie ma. Jeszcze mamy coś do powiedzenia, ale szczerze mówiąc, wolimy grać koncerty i nagrywać nowe płyty.

Chcecie wiedzieć więcej? Posłuchajcie podcastu!

KOMBII, Patrycja Markowska i De Mono promują nową kampanię "Tylko dobra muzyka" w Radiu Złote Przeboje. Zobaczcie making of wyjątkowej sesji zdjęciowej. Przypominamy, że już teraz możecie wziąć udział w konkursie i wygrać kasę. Powodzenia!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!