Siostry Wachowskie pracują nad nowym "Matrixem"!

Jeden z najsłynniejszych filmów XX wieku doczeka się kontynuacji. Poznaliśmy pierwsze szczegóły.

Od premiery pierwszej części filmu Matrix w reżyserii minęło 20 lat. W jednym z ostatnich wywiadów twórca „Johna Wicka 3” Chad Stahelski zdradził, że siostry Wachowskie pracują aktualnie nad czwartą częścią kultowej opowieści o świecie, gdzie maszyny przejęły kontrolę nad ludźmi.

Bardzo się cieszę, że Wachowskie nie tylko tworzą "Matrixa", ale rozwijają to, co wszyscy tak kochamy. I jeśli to będzie choć trochę zbliżone do tego poziomu, jaki już osiągnęły, nie musiałyby mi powiedzieć niczego innego niż "Hej, chcemy, żebyś został u nas kaskaderem", a dałbym się przejechać autem.

Przypominamy, że Stahelski, zanim został reżyserem, pracował jako kaskader Keanu Reevesa, na planie wszystkich poprzednich części „Matrixa”.

 

Więcej na temat „Matrixa 4” w tym momencie nie wiadomo. Jest pewne, że w głównej roli na pewno nie zobaczymy Reevesa. Aktor odmówił udziału w projekcie. Twórcy próbowali namówić Sandrę Bullock, aby to ona zagrała Neo. Scenariusz jej się bardzo spodobał, jednak ze względu na inne zobowiązania zawodowe nie mogła również przyjąć propozycji od sióstr Wachowskich.

Pozostaje nam czekać na dalszy rozwój wydarzeń. Możliwe, że już niebawem poznamy więcej szczegółów.

A Wy kogo chcielibyście zobaczyć w roli Neo? 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!