Budka Suflera powraca w nowym składzie! Znamy szczegóły

Niestety w roli wokalisty nie zobaczymy Krzysztofa Cugowskiego.

W 2014 roku zespół Budka Suflera zakończył swoją działalność artystyczną. Pożegnalna trasa koncertowa zgromadziła tłumy fanów, którzy nie mogli pogodzić się z tym, że już więcej nie zobaczą swojego ulubionego zespołu. Wszystko wskazuje na to, że grupa zatęskniła za sceną, bo niebawem zobaczymy ich ponownie „w akcji”.

Romuald Lipko wyznał w rozmowie z „Super Expressem”, że są gotowi, aby zacząć koncertować.

Wracamy. Jesteśmy własnością społeczeństwa. Daliśmy sobie wzajemną obietnicę "Dajemy wam muzykę, a jak nas pokochacie, to już jesteśmy razem". A jak jesteśmy razem, to się ma wzajemne zobowiązania.

Niestety na scenie nie zobaczymy Krzysztofa Cugowskiego. Na łamach tabloidu Lipko przyznał, że próbował się z nim skontaktować:

Oczywiście próbowaliśmy skontaktować się z Krzysztofem Cugowskim. Zapytaliśmy go, czy w jego planach życiowych wchodzi w rachubę reaktywacja zespołu, powrót do koncertowania. Odpowiedział: "Nie, w żadnym wypadku. Nigdy o tym nie myślałem i nie mam na to ochoty". Gra aktualnie z zespołem Mistrzów co podkreślił bardzo wyraźnie i taka formuła mu odpowiada. To była taka koleżeńska prowokacja, że możemy sobie robić, co chcemy, bo on robi co chce. A ciekawostką tego, co on robi, jest to, że na 15 utworów, 12 gra naszych.

- czytamy w „Super Expressie”.

Tak prezentuje się terminarz jesiennej trasy:

29 września 2019 – Kraków - Tauron Arena
2 października 2019 – Warszawa - Torwar
5 października 2019 – Poznań - Arena Poznań
11 października 2019 – Gdańsk – Ergo Arena
13 października 2019 – Wrocław – Hala Stulecia
20 października 2019 – Szczecin – Netto Arena
25 października 2019 – Katowice – Spodek

Zespół będzie grał w składzie: Romuald Lipko, Tomasz Zaliszewski i Mieczysław Jurecki. Podczas koncertów na scenie gościnnie wystąpią gwiazdy polskiej sceny takie jak Urszula czy Izabela Trojanowska.

Budka Suflera wydała łącznie 15 studyjnych albumów, z czego ostatni w 2009 roku "Zawsze czegoś brak". Największą popularność przyniosły im jednak takie przeboje jak: "Bal wszystkich świętych", "Jolka, Jolka pamiętasz" czy "Twoje Radio".

Myślicie, że to dobra decyzja? 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!