"Artyści Przeciw Nienawiści" - powstanie fundacja i kolejne koncerty!

Pierwsza edycja koncertu, który odbył się w Atlas Arenie w Łodzi, zgromadziła 10 tysięcy fanów. Teraz organizatorzy zapowiedzieli, że ta inicjatywa będzie kontynuowana z jeszcze większym rozmachem.

Po tragicznych zdarzeniach, jakie miały miejsce na początku 2019 roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, Doda spontanicznie, wyszła z inicjatywą, aby zorganizować koncert jednoczący gwiazdy i ich fanów. Artystka zaprosiła do udziału wszystkich polskich wokalistów. Odzew na jej apel był natychmiastowy i już kilka godzin po zamieszczeniu relacji na Instagramie ruszyły pierwsze prace nad projektem.

Podczas Wielkiej Gali Gwiazd Plejady 2019 emocji nie brakowało. Nagrody zostały przyznane w sześciu kategoriach. Statuetkę za "Osobowość roku" otrzymała inicjatywa "Artyści przeciw nienawiści". Nagrody odebrały Doda i Agnieszka Hyży.

Artystką nie jestem, ale jeden artysta w domu zupełnie wystarczy. Mój mąż, Grzegorz Hyży, jako jeden z pierwszych skontaktował mnie z Dorotą i zachęcił mnie, by to, co robię poza telewizją, wykorzystać w innym celu. (...) Koncert był warty kilka milionów złotych, ale wszyscy, którzy zrealizowali ten koncert, wystąpili za darmo.

- powiedziała w przemówieniu Agnieszka Hyzy.

Doda, podczas swojego przemówienia zdradziła, że powstała również fundacja „Artyści Przeciw Nienawiści”, która będzie walczyć z narastającą falą hejtu poprzez muzykę i wykłady edukacyjne:

Muzyka łagodzi obyczaje, jest poza podziałami i to ona zjednoczyła ponad 120 artystów. Moim cichym marzeniem jest to, żeby łączyć się częściej i pokazać, że ludzie z show-biznesu mogą się jednoczyć. (...) Udało nam się rozpocząć kolejny, wspaniały rozdział w naszym życiu i rozpocząć Fundację Artyści przeciw nienawiści, dzięki której te koncerty będą cykliczne!

Poniżej możecie zobaczyć pełne przemówienie:

 

Pewne jest jedno, takiego wydarzenia w Polsce jeszcze nigdy nie było! Ponad 120 artystów w jednym miejscu, na jednej scenie, bez podziałów mówili i śpiewali jednym głosem. 

Podczas koncertu "Artyści Przeciw Nienawiści", który odbył się 27 lutego 2019 roku w Łodzi, mogliśmy zobaczyć między innymi Beatę Kozidrak i Bajm, Marylę Rodowicz, Justynę Steczkowską, Grzegorza Hyżego, Dodę, Ewę Farną, Margaret, Sarsę, Dawida Kwiatkowskiego, Enej, Ira, Natalię Niemen, Andrzeja Krzywego i De Mono, Małgorzatę Ostrowską, Kasię Moś, Mateusza Ziółko i wielu, wielu innych wspaniałych wykonawców.

Jeśli nie mieliście okazji być w Łodzi, poniżej możecie zobaczyć zapis całego koncertu:

 

Warto zaznaczyć, że transmisję z wydarzenia obejrzało już ponad pół miliona internautów!

Czekacie na kolejne koncerty?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!