Piotr Cugowski: Pierwszy solowy album już jesienią!

W minioną niedzielę Marzena Roglaska gościła w studiu Radia Złote Przeboje Piotra Cugowskiego. Piosenkarz opowiedział o sukcesie swojego pierwszego solowego singla, zespole Bracia i spróbował swoich naszym quzie! Sprawdźcie, jak sobie poradził!

Wydawać by się mogło, że jeden z najważniejszych głosów rockowych ostatniego dziesięciolecia stanął na szczycie swojej obfitej i przepełnionej blaskami kariery. Ciekawość świata i głód nowych brzmień spowodował jednak, że młodszy z braci Cugowskich, postanowił zbudować swoją twórczość na nowo. Tym razem samodzielnie i bezkompromisowo.

Od wielu lat chciałem nagrać solowy album. Moja rodzina mi kibicuje i wspiera mnie, jak tylko może. Na pewno nie jest fajne to, że mnie często nie ma w domu. Wracam z koncertów i jadę do studia,a potem na próby. To jest taki mój trójkąt bermudzki, który na razie obowiązuje. Bez wsparcia mojej rodziny, to wszystko nie miałoby sensu.

Piotr do tej pory nagrywał jedynie ze swoim bratem Wojciechem, z którym tworzy zespół Bracia. W rozmowie z Marzeną Rogalską zdradził, że obydwoje dorośli do tego, aby w końcu wydać solowe albumy.

To wyszło bardzo naturalnie. Nie jesteśmy coraz młodsi. Zespół bracia jak najbardziej spełniał nasze preferencje muzyczne. Natomiast każdy gdzieś tam do szuflady pisał cały czas własne kompozycje. Takie, które niekoniecznie pasują do zespołu. W moim przypadku trochę się tego nazbierało.

Pierwszy singiel „Kto nie kochał” ukazał się w listopadzie 2018 roku. Ballada opowiadająca o ludzkich emocjach i uczuciach szybko skradła serca słuchaczy. Piosenka dotarła do szczytów radiowych list przebojów, a klip do utworu obejrzano 16 milionów razy.

Bardzo mnie to cieszy. Dało mi to wiatr w żagle i wiem, że warto robić to dalej, żeby nagrywać płytę. Dzisiaj zespoły nie myślą całymi albumami. Ja jestem z innych czasów i bardzo chce go nagrać. Już oficjalnie mogę potwierdzić, że premiera zaplanowana jest na 4 października 2019 roku. Będzie to dzień przed moimi 40. urodzinami. Tak jak sobie wymarzyłem!

Piotr Cugowski spróbował również swoich sił w naszym quizie „Uzupełnij brakujące wyrazy w tytułach polskich przebojów z lat 90.” Poradził sobie z nim bardzo dobrze, jednak nie obyło się bez drobnych pomyłek. Wy też możecie już teraz sprawdzić swoją wiedzę! Powodzenia.

Chcecie wiedzieć więcej? Posłuchajcie podcastu!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!