Carlos Santana zaprezentował tytułowy singiel z nowego albumu "Africa Speaks"

Utwór promuje wydany 7 czerwca 2019 album pod tytułem "Africa Speaks".

Kilka miesięcy temu legenda gitary, Carlos Santana wraz z zespołem, zrobił swoim fanom niespodziankę i zaprezentował EP-kę „In Search Of Mona Lisa”. Jak się okazuje był to tylko mały przedsmak tego co zaplanował, bo kilka tygodni później muzyk zapowiedział premierę nowego albumu "Africa Speaks". Płyta trafiła do sprzedaży na początku czerwca 2019 roku. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo był utwór "Breaking Down The Door". Teraz możecie również  posłuchać tytułowego kawałka.

 

"Africa Speaks" to 25 studyjny album w dorobku zespołu Santany. Płyta została nagrana i wyprodukowana w zaledwie 10 dni! Większość piosenek powstało podczas jednego podejścia. Legenda muzyki prezentuje pionierską mieszankę rocka, latino i jazzu. Na nowym albumie gitarzysta wkracza na zupełnie nowe obszary, a efektem jest najbardziej przełomowa płyta w jego dotychczasowym dorobku.

Do współpracy artysta zaprosił legendarnego producenta, Ricka Rubina. Nagrania odbyły się w należącym do niego Shangri La Studios w Malibu. Podczas sesji powstało mnóstwo utworów. Ostatecznie na krążek trafiło 11 piosenek. Usłyszymy na nich niezwykły wokal hiszpańskiej artystki o pseudonimie Buika

W 2019 roku przypada 20-lecie przełomowego albumu Santany „Supernatural” oraz 50. rocznica występu artysty na festiwalu Woodstock. Gitarzysta zdobył dotychczas 10 nagród Grammy i 3 Latin Grammy. Za sam krążek „Supernatural” muzyk otrzymał rekordowe 9 Grammy (w tym w kategoriach Album Roku i Piosenka Roku – „Smooth”).

Słuchaliście już nowego albumu Santany?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!