Zespół Pectus i Kasia Popowska prezentują nowy singiel "Najlepiej być w podróży"

Redakcja
24.06.2019 16:36
Pectus

Pectus (Materiały prasowe)

Utwór zapowiada nowy album z tekstami Wojciecha Młynarskiego, który trafi na półki sklepowe pod koniec 2019 roku.

Najlepiej być w podróży” to pierwszy singiel zapowiadający nowy album z premierowymi utworami zespołu Pectus. Ta jubileuszowa płyta z gośćmi specjalnymi, zostanie wydana pod koniec 2019 roku z okazji przypadającego w 2020 roku 15-lecia zespołu. Przedsmakiem tego, co na niej usłyszymy, jest utwór nagrany w duecie z Kasią Popowską. Możecie go posłuchać poniżej. 

 

Tak o singlu mówi Tomek Szczepanik, wokalista i lider zespołu Pectus:

„Najlepiej być w podróży” to pierwsza piosenka z jubileuszowego albumu, który napisałem w drodze na Teneryfę. Ponadczasowy tekst Wojciecha Młynarskiego, o poszukiwaniu lepszego, dodaje skrzydeł. Natomiast głos Kasi Popowskiej pięknie oddaje zwiewność kompozycji. Myślę, że ta piosenka jest tak naprawdę pytaniem do słuchacza czy „Najlepiej jest w podróży”. Czy gdy już odnajdziemy sens, potrafimy go docenić?

Wszystkie znajdujące się na płycie piosenki powstały do tekstów Wojciecha Młynarskiego. Zostały znalezione w archiwach, muzeach. Są absolutnie ponadczasowe, świetnie wkomponowują się we współczesne aranżacje i mimo upływu lat teksty brzmią bardzo aktualnie. Wśród gości na płycie znajdą się m.in. Kayah, Kasia Cerekwicka, Natalia Szroeder czy Małgorzata Ostrowska.

Czekacie na nowy album zespołu Pectus?

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!