Prince w teledysku do wielkiego przeboju lat 80. "Manic Monday" [WIDEO]

Utwór znalazł się na albumie "Originals" zawierającym piosenki, które Prince napisał dla innych artystów, w tym dla The Time, Vanity 6, Sheila E., Martika, The Bangles.

Rok 1984 był zdumiewająco kreatywnym w karierze Prince'a. Kilka miesięcy przed wydaniem soundtracku i filmu "Purple Rain" Prince był w trakcie przygotowań do wielkiej trasy koncertowej "Purple Rain Tour". W miedzy czasie pisał i nagrywał niemal każdego dnia piosenki dla innych artystów takich jak Sheila E., The Time i The Family

Jedną z nich był przebój "Manic Monday", który okazał się przełomowym utworem w karierze zespołu The Bangles. Przez ponad 30 lat tylko oni słyszeli oryginalną wersję w wykonaniu Prince'a - do dzisiaj! Singiel znalazł się na wydanym 7 czerwca 2019 roku albumie "Originals". Do sieci trafił również teledysk z niepublikowanymi wcześniej materiałami wideo. Możecie go zobaczyć poniżej.

 

Płyta zawiera 15 utworów, z czego 14 nigdy nie było wcześniej wydanych. Nagrania są dowodem na zakulisową rolę, jaką Prince odgrywał w karierach innych artystów. Utwory zostały wybrane wspólnie przez Troya Cartera w imieniu spadkobierców i JAYA-Z.

Album "Originals" jest niczym podniesienie kurtyny i pokazanie, co tak naprawdę kryje się za doskonale znanymi niektórymi popowymi przebojami. Na albumie znajdziemy także wersje Prince'a do Vanity 6 i "Make-Up", Jill Jones z "Baby, You're a Trip", Kenny'ego Rogersa i "You're My Love" oraz rzecz jasna oryginalną wersję megahitu "Nothing Compares 2 U" Sinead O'Connor.

Jak Wam się podoba oryginalna wersja hitu "Manic Monday"?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!