Premiera filmu "Piłsudski" już we wrześniu - rozmawialiśmy z twórcami! [WIDEO]

Byliśmy na konferencji filmu "Piłsudski". Sprawdź, czego możemy spodziewać się po tej produkcji!

W tytułowej roli marszałka zobaczymy Borysa Szyca. W pozostałych rolach: Magdalena Boczarska, Maria Dębska, Jan Marczewski, Józef Pawłowski i Tomasz Schuchardt. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Michał Rosa.

Zobaczcie i posłuchajcie, co powiedzieli nam twórcy o filmie "Piłsudski", którego premiera zapowiedziana jest na 13 września 2019 roku!

Zobacz wideo
 „Piłsudski” to przede wszystkim opowieść o człowieku – skomplikowanym, natchnionym, upartym. O jego życiowych wyborach – nie zawsze właściwych, o desperackiej potrzebiedziałania, o podróży ze szczytu w przepaść – pozornie bez możliwości powrotu. Będzie to film pełen zwrotów akcji, z wyrazistym, idącym krok przed wszystkimi bohaterem

– mówi reżyser Michał Rosa. I dodaje:

Mam nadzieję, że „Piłsudski" stanie się przyczynkiem do refleksji nad trudem odzyskiwania niepodległości. Trudem. Oto wobec wielkich graczy w Europie, sił jawnych i ukrytych, opcji internacjonalistycznych z jednej strony i ugodowych z drugiej, w 1918 zdarzyło się coś, co nie miało prawa się wydarzyd. Dzięki człowiekowi, który w swojej walce o niepodległośd bywał bardzo samotny i zapłacił za nią wysoką cenę.

PiłsudskiPiłsudski materiały prasowe

„Piłsudski” rozpoczyna się w 1901 roku, w szpitalu psychiatrycznym w rosyjskim zaborze. Jednym z pacjentów jest więzieo polityczny - Józef Piłsudski (Borys Szyc). Polskie podziemie niepodległościowe przygotowuje ucieczkę słynnego już działacza.

Piłsudski zostaje uwolniony, nie dane mu będzie jednak rodzinne szczęście u boku żony (Magdalena Boczarska). Kolejne burzliwe lata naznaczone będą rewolucyjnymi wydarzeniami, przemocą i zdradą. Piłsudski musi manewrowad na grząskim gruncie – między zachowawczą biernością Polskiej Partii Socjalistycznej a agresją wobec zaborców skutkującą odwetem.

Zbliża się rok 1914, a wraz z nim szansa na niepodległą Polskę.

Wybierzecie się do kina na ten film?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!