Zespół ExMaanam z nową wokalistką!

Zaledwie po czterech miesiącach współpracy Karolina Gibki postanowiła opuścić szeregi zespołu ExMaanam. Kto zastąpi wokalistkę?

Pod koniec grudnia 2018 roku w Warszawie został odsłonięty wyjątkowy mural z wizerunkiem Kory, który będzie się zmieniał wraz z porami roku. To właśnie wtedy doszło do pojednania pomiędzy mężem Kory Kamilem Sipowiczem oraz byłymi muzykami Maanamu – Ryszardem Olesińskim, Krzysztofem Olesińskim i Paweł Markowskim. Podpisali porozumienie, które dotyczyło nazwy zespołu Złoty Maanam. Została ona zmieniona na Ex-Maanam.

Pierwszą wokalistką w "nowej" odsłonie zespołu przez kilka miesięcy była Karolina Gibki, aktorka teatru  im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Piosenkarka zdecydowała jednak, że chce poświęcić się karierze aktorskiej. 

Osobiście jestem wdzięczny Karolinie za to, że poinformowała mnie o swojej decyzji na początku naszego wspólnego koncertowania i uważam, że to właściwa decyzja.

- napisał w oficjalnym oświadczeniu Ryszard Olesiński. 

Muzyk poinformował również, kto zajmie miejsce Katarzyny:

Miejsce Karoliny zajmuje Aga Bieńkowska, obecnie aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Aga to wielce utalentowana charyzmatyczna aktorka śpiewająca i mająca na swym koncie wiele ról pierwszoplanowych w muzycznych spektaklach. Obdarzona jest wręcz niebywałą energią, którą w sposób autentyczny prezentuje na scenie a jej kunszt wokalny po pierwszej próbie nas oczarował. Aga po prostu ma w sercu rock and rolla i nie musi go udawać. Od lat wręcz zakochana w piosenkach Maanamu, które śpiewała występując na swoich koncertach. Jest tak perfekcyjna i profesjonalna w tym co robi, że po dwóch próbach jesteśmy gotowi wspólnie występować. Praca z tak artystycznie dojrzałą osobą to czysta przyjemność. Bardzo się cieszę, że Aga przyjęła moje zaproszenie do współpracy i bardzo jej za to dziękuję. Szkoda, że nie udało się nam spotkać na naszym „castingu” wcześniej ale zobowiązania zawodowe Agi stanęły wtedy na przeszkodzie.

Całe oświadczenie możecie przeczytać poniżej:

Pomysł Złotego Maanamu narodził się w głowie Marka Jackowskiego w 2006 roku, czyli 3 lata po odejściu starego składu wraz z Ryszardem Olesińskim. Wokalistką miała zostać Karolina Leszko-Tyszyńska, która została odkryta w programie „Szansa na sukces”. Niestety nagła śmierć Marka Jackowskiego w 2013 roku wytrzymała ich plany.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!