Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski w klipie do singla "Echem zostawimy ślad"

Utwór pochodzi z płyty "Droga", która ukazała się 25 stycznia 2019 roku.

Lepszego przykładu na potwierdzenie przysłowia, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, nie znajdziecie. Patrycja i Grzegorz Markowscy połączyli siły, aby nagrać wspólnie album. Pierwszymi singlami promującymi płytę były utwory „Na szczycie” i „Lustro”. Teraz do sieci trafił koncertowy teledysk do piosenki „Echem zostawimy ślad”. Możecie go zobaczyć poniżej.

 

Tak o piosence mówi Patrycja Markowska

„Echem zostawimy ślad” to jeden z moich ulubionych numerów. Pamiętam jak Janusz Weiss, redaktor naczelny >Teraz Rocka<, powiedział, że to jego faworyt na płycie. Mam totalną słabość do tej piosenki. Czasami zastanawiamy się co po sobie zostawimy, kiedy już nas nie będzie. Pamiętam, jak ten tekst powstawał, byłam naprawdę poruszona. Lubię takie energiczne numery, i myślę, że jest to estetyka, w której śpiewamy z tatą pierwszy raz.

Pierwsza wspólna, długo wyczekiwana przez fanów płyta Patrycji Markowskiej i Grzegorza Markowskiego "Droga" trafiła do sprzedaży 25 stycznia 2019 roku.

Patrycja w jednym z wywiadów przyznała, że bardzo długo czekała na ten moment, aby nagrać płytę ze swoim tatą. 

Kiedy zaczęliśmy razem muzykować, dźwięki przychodziły same. Nie mieliśmy na nic ciśnienia, nie mieliśmy też żadnych oczekiwań wobec siebie. Zgromadziliśmy zaprzyjaźnionych ludzi, do pracy nad płytą wierząc, że z przyjaźni powstają najpiękniejsze rzeczy. Pierwszy singiel „Na szczycie” jest tego najlepszym dowodem. Piotr „RUBENS” Rubik z zaprzyjaźnionego zespołu LemON oraz Maciek Wasio, z którym spotykali się wspólnie na scenie, to autorzy tej piosenki. Do tego fantastyczny Sound’n’Grace.

Jak Wam się podoba nowy singiel?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!