Współzałożyciel Budki Suflera walczy z chorobą nowotworową

Romuald Lipko od kilku tygodni zmaga się chorobą nowotworową. Współzałożyciel Budki Suflera przebywa obecnie w niemieckiej klinice.

Pod koniec maja 2019 roku Romuald Lipko w rozmowie z "Super Expressem" zdradził, że zespół planuje powrócić do koncertowania. Od kilku dni w internecie krążyły plotki o problemach zdrowotnych Romualda Lipko. Dziś na oficjalnym fanpage'u Budki Suflera pojawiło się oświadczenie, które potwierdza smutne doniesienia. 

Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową.

Okazuje się, że pierwszą diagnozę postawiono mu kilka tygodni temu. Od tamtego czasu Romuald Lipko przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie spędził w renomowanej niemieckiej klinice w Magdeburgu.

To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie. Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym.

W dalszej części oświadczenia dowiadujemy się, że Romuald Lipko mając świadomość swojej choroby, jest dobrej myśli i mówi o nowych piosenkach, jesiennych koncertach i nowoczesnych aranżacjach. 

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki…

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!