"Szansa na sukces" wyłoni reprezentanta Polski na Eurowizję Junior

Prezes Telewizji polskiej zdradził nowe zasady programu. Pojawi się między innymi nowa kategoria wiekowa.

W tym roku nie odbędą się typowe eliminacje do konkursu piosenki Eurowizja Junior. Według nowych zasad, które wprowadziła Telewizja Polska, zwycięzca „Szansy na sukces” będzie reprezentować Polskę podczas konkursu muzycznego. W związku z wprowadzonymi zmianami w nowej odsłonie programu będą mogły brać udział dzieci w wieku od 9 do 14 lat.

Castingi do programu „Szansa na sukces” dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 13 i 14 lipca 2019 roku w siedzibie TVP w Warszawie. Uczestnicy muszą przygotować dwa covery i podkłady muzyczne nagrane na nośniku zewnętrznym.

 Na początku marca poznaliśmy lokalizację i datę 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019! Wydarzenie odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Arenie Gliwice. Jest to druga największa widowiskowa hala w Polsce. Może pomieścić ok. 17 tysięcy widzów.

Po olbrzymim sukcesie Roksany Węgiel z piosenką „Anyone I Want To Be” Polska po raz pierwszy dostała szansę bycia gospodarzem konkursu Eurowizji! Przypomnijmy, że Roksana pokonała aż 19 wykonawców z całej Europy (i Australii). Było to historyczne, bo pierwsze zwycięstwo dla naszego kraju.

Program „Szansa na sukces” zadebiutował w telewizyjnej Dwójce w listopadzie 1993 roku. Jego pomysłodawczynią jest Elżbieta Skrętkowska, a prowadzącym wybitny polski dziennikarz muzyczny Wojciech Mann. Warto zaznaczyć, że „Szansa na sukces” była pierwszym programem typu talent show w Polsce.

Pierwszy odcinek nowej edycji „Szansy na sukces” zostanie wyemitowany 8 września 2019 roku.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!