"Mała syrenka": Znany hiszpański aktor zagra ojca Arielki

Poznaliśmy właśnie kolejne szczegóły dotyczące obsady nowego filmu Disneya. Kogo zobaczymy w roli króla Trytona?

W ostatnim czasie stało się bardzo modne tworzenie filmowych wersji kultowych animacji Disneya. Za nami już premiery „Dumbo” i „Aladyna”, ale wszyscy niecierpliwie czekają na nowego „Króla Lwa”. Teraz przyszedł czas na kolejny klasyk. Kilka miesięcy temu studio Disneya oświadczyło, że na początku 2020 roku rozpoczną się prace na planie filmu „Mała syrenka”. 

Niedawno ogłoszono pierwszych aktorów, których zobaczymy w nowej produkcji Disneya. W roli "Małej Syrenki" wystąpi Halle Bailey piosenkarka i aktorka znana z serialu "Grown-ish". Rybkę Florek zagra Jacob Trembley, a Blagiera Akwafina. Fani produkcji chcieliby w roli księcia Eryka zobaczyć wokalistę zespołu One Direction Harry'ego Styles'a. Ta informacja, jednak nie została jeszcze potwierdzona. 

Do tej pory nie było wiadomo, kto wcieli się postać ojca Arielki, króla Trytona. Jak podaje portal "Hollywood Reporter", twórcy zaproponowali tę rolę popularnemu hiszpańskiemu aktorowi Javierowi Bardemowi

W roli czarnego charakteru, czyli przebiegłej ośmiornicy Urszuli najprawdopodobniej zobaczymy aktorkę komediową. Melissę McCarthy. Studio Disneya aktualnie prowadzi z nią negocjacje w tej sprawie. 

Za reżyserię filmowej wersji „Małej syrenki” odpowiada Rob Marshall. Scenariusz stworzył Jane Goldman, a muzykę skomponują Alan Menken oraz Lin-Manuel Miranda.

Czekacie na ten film?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!