Rysunkowy Prince w nowym teledysku!

Spadkobiercy Prince'a prezentują teledysk do piosenki "Holly Rock", która oryginalnie została napisana dla Sheili E. i przez nią nagrana. To drugi singiel promujący album "Originals".

Prince zarejestrował "Holly Rock" pod koniec kwietnia 1985 roku, w studiu Sunset Sound w Los Angeles. W tym samym tygodniu powstało też "Kiss", które Prince zamieścił na płycie "Parade".

"Holly Rock" powstało z myślą o filmie "Krush Groove" (1985). Prince oddał Sheili E. prawa autorskie i producenckie ale tak naprawdę był współautorem i producentem utworu. Choć w chwili premiery piosenka nie stała się hitem, jej pełna 6-minutowa zyskała wśród fanów kultowy status z uwagi na wyczerpany nakład soundtracku.

 

"Originals" to pierwsza związana z Prince'em płyta, na której ukazało się "Holly Rock". Również po raz pierwszy nagranie zostało opublikowane cyfrowo.

"Originals" to 15 utworów, w tym 14 wcześniej niepublikowanych nagrań, które pokazują jak wielką rolę Prince odegrał w karierze innych artystów. W zestawie znalazły się oryginalne wersje takich utworów jak "The Glamorous Life", "Manic Monday", "Jungle Love”, "Noon Rendezvous", "Love… Thy Will Be Done", "Make-Up" czy "Baby, You’re A Trip". Na płytę trafiła ponadto wersja przeboju "Nothing Compares 2 U" z 1984 roku, która w 2018 roku ukazała się na pojedynczym singlu.

Wydawnictwo "Originals" dostępne jest do pobrania i odsłuchu w serwisach cyfrowych, a także na CD, 180-gramowym podwójnym winylu oraz w edycji deluxe: CD+2LP z purpurowymi analogami.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!