Nie żyje Hanna Dunowska. Aktorka miała 60 lat

Kolejna niezwykle smutna wiadomość. W wieku 60 lat zmarła aktorka Hanna Zdunowska, znana z ról w serialach takich jak "Na dobre i na złe", "Samo życie", "Przyjaciółki" oraz "Barwy Szczęścia". W latach 90. współprowadziła również program "Czar Par".

Hanna Dunowska była aktorką filmową i teatralną. Urodziła się w Mińsku Mazowieckim w 1958 roku. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie.

Jeszcze na studiach zagrała główną rolę w filmie "Czułe miejsca" Piotra Andrejewa. W latach 90. prowadziła wspólnie z Krzysztofem Ibiszem program rozrywkowy "Czar Par". Była również prezenterką programu telewizyjnego Polonia 1.

Wystąpiła także w wielu serialach telewizyjnych, m.in. w serialu TVP "Dom", "07 zgłoś się", "W labiryncie", "Kuchni polskiej", "Glinie", "Na dobre i na złe", "Samym życiu", "Przyjaciółkach" i "Barwach szczęścia". 

Zagrała w filmie Krzysztofa Kieślowskiego "Bez końca", pojawiła się także w "Zamknąć za sobą drzwi", "Gorzkiej miłości", "Feminie" w reż. Piotra Szulkina, w horrorze "Łza księcia ciemności", "Psach", "Ewangelii według Harry’ego" (zagrała u boku Viggo Mortensena i Jennifer Rubin), "Aniele śmierci" i thrillerze "Poza zasięgiem" (u boku Stevena Seagala).

Hanna Dunowska chorowała na nowotwór piersi, o czym otwarcie mówiła w wywiadach. 

Pan rak zmusił mnie do zastanowienia się nad życiem. Zrozumiałam, że paradoksalnie jest moim sprzymierzeńcem! Sprawił, że zaczęłam zwracać wreszcie uwagę na to, co czuję, czego chcę, a na co się nie zgadzam. To była wielka konfrontacja z sobą.

Zawodowo spełniała się też w roli psychoterapeutki w założonym przez siebie Ośrodku Rozwoju i Psychoterapii "Przemiany". Współpracowała także z Centrum Psychologiczno-Terapeutycznym Wspierania Rodziny w Pruszkowie oraz pomagała ofiarom przemocy w Centrum Praw Kobiet.

Przyczyna śmierci aktorki nie jest znana. 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!