Edyta Górniak i Gromee zaprezentowali wspólny singiel "Król"

Artystka zrobiła swoim fanom niespodziankę i nagrała utwór z popularnym producentem muzycznym. Posłuchajcie efektu ich współpracy!

Premiera singla "Król" odbyła się podczas festiwalu Top Of The Top Sopot Festiwal. Tekst do piosenki napisała Edyta Górniak z pomocą Ani Dąbrowskiej. Utworu możecie posłuchać już we wszystkich serwisach streamingowych. Artystka w dniu premiery napisała na swoim Instagramie:

W sercu wszystkie emocje.. Ale także Cisza. Mogłabym napisać wiele słów, a i tak żadne z nich nie odda tej chwili, bo stałaby się błaha. Żyję dla Muzyki. Dzięki niej także. Taki dzień to dla mnie Święto. Czekałam wiele lat, aby spotkać Twórcę, który tak niemożliwie bezbłędnie czuje swojego artystę. Od lat nie miałam tyle Muzyki na wyciągnięcie ręki. A wszystko to Dzięki Tobie Gromee. Szczęśliwej Premiery ?? Tobie. Nam. Wam.

Posłuchajcie:

 

Przed dwią bardzo pracowity okres. Przypominamy, że artystka zgodziła się nauczyć jeździć samochodem na oczach milionów widzów. Już w jesiennej ramówce stacji TVN pojawi się program, w którym zobaczymy zmagania diwy na drogach stolicy. W finałowym odcinku odbędzie się egzamin państwowy, który sprawdzi umiejętności piosenkarki.

Edyta Górniak to bez wątpienia jedna z największych gwiazd polskiej muzyki. Pierwsza artystka, której udało się podbić zachodnie rynki muzyczne. Prawdziwym przełomem w karierze artystki był rok 1994 i jej występ na konkursie Eurowizji. Edyta Górniak zaśpiewała tam piosenkę "To nie ja" do słów Jacka Cygana i muzyki Stanisława Syrewicza.

Sam konkurs nie był łatwym czasem dla piosenkarki. Zaraz po przylocie do Dublina, Edyta zachorowała i miała problemy z gardłem. Na próbach przed występem postanowiła śpiewać po angielsku, ponieważ, jak stwierdziła, tak było jej łatwiej śpiewać z bólem gardła. Ta decyzja wywołała kontrowersje i oburzenie wielu jurorów, którzy uznali to za naruszenie regulaminu widowiska. Ostatecznie, nie wpłynęła żadna oficjalna skarga do organizatorów festiwalu i koniec końców, podczas głównego konkursu, Edyta Górniak zebrała 166 punktów, co dało jej 2 miejsce w konkursie.

Artystka ma na swoim koncie sześć albumów, w tym ostatni „My”, który ukazał się w 2012 roku.

Jak Wam się podoba utwór "Król"?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!