Metallica wykonała "Sen o Warszawie" Czesława Niemena po polsku [WIDEO]

Za nami jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów 2019 roku. Zespół Metallica jak zwykle nie zwiódł swoich fanów i przygotował dla nich wyjątkową niespodziankę.

W środę 21 sierpnia 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie wystąpił zespół Metallica. Grupa odwiedziła Polskę w ramach trasy koncertowej "Worldwired Tour 2019". Zaprezentowali kilka nowych piosenek z ostatniego albumu, ale nie zabrakło również klasyków takich jak. "The Unforgiven", "Sad but True", "One", "Master of Puppets", "For Whom the Bell Tolls", "Creeping Death", "Seek & Destroy" czy "Nothing Else Matters".

Polscy Fani niecierpliwie czekali, co tym razem przygotują dla nich gitarzysta Kirk Hammett i basista Robert Trujillo. Podczas ostatniego show w Polsce w 2018 roku w Krakowie zaśpiewali "Wehikuł czasu" Dżemu. Tym razem na PGE Narodowym wraz z całym stadionem wykonali "Sen o Warszawie" Czesława Niemena! Był to niewątpliwe jeden z najważniejszych momentów całego koncertu! Sami zobaczcie!

 

Metallica jest uznawana za jeden z najbardziej wpływowych zespołów wszech czasów. Grupa na zawsze odmieniła oblicze metalu, tworząc niezapomniane kompozycje i przemycając mocniejsze brzmienia do popkultury. Przez lata scenicznej działalności zdobyła uznanie na całym świecie.

Według szacunków Związku Producentów Audio-Video, od 1991 roku w Polsce sprzedaż albumów Metalliki osiągnęła liczbę aż 766 tysięcy egzemplarzy. Czyni to muzyków amerykańskiej kapeli drugimi zagranicznymi artystami z największą liczbą sprzedanych płyt w naszym kraju. Członkowie zespołu chętnie odwiedzają polskich fanów. Od pierwszych koncertów w 1987 roku, zespół odwiedził Polskę już 11 razy. Zbliżający się występ w 2019 roku to kolejna szansa na usłyszenie ulubionych utworów kapeli.

Byliście na koncercie?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!