Niepublikowane wcześniej koncertowe zdjęcia Kory i zespołu Maanam [GALERIA]

Marcin Michałowski
28.08.2019 09:17
KORA

KORA (EAST NEWS/MICHAL KOLYGA/REPORTER)

Na fotografiach z 1982 roku możemy zobaczyć, jak wyglądały początki kariery zespołu Maanam. Autorem zdjęć jest Maciej Dyląg.

Na oficjalnym facebookowym profilu Kory zostały udostępnione zdjęcia z koncertu zespołu Maanam z 1982 roku, który odbył się w Krakowie w Klubie pod Jaszczurami. Czarno-białe fotografie autorstwa Macieja Dyląga nigdy wcześniej nie były publikowane. 

W 2019 roku mija 25 lat od premiery albumu „Róża”. Jak zapowiedział Kamil Sipowicz, wraz z wytwórnią przygotowuje specjalne wydanie, które ukaże się na winylu i CD. Do płyty będzie dołączona chusta zaprojektowana przez artystkę Alicję Bielawską.

Mąż Kory zdradził w swoim oświadczeniu również, że w planach mają koncerty z muzyka Maanamu.

Planujemy koncerty z muzyką zespołu Maanam wykonywaną przez najlepszych polskich (może nie tylko polskich) artystów i chcielibyśmy, aby także byli muzycy Maanamu wzięli w tych koncertach udział.

Olga Jackowska, znana lepiej wszystkim jako Kora zmarła 28 lipca 2018 roku po kilkuletniej walce z chorobą nowotworową. Była niewątpliwie jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rockowej, nazywana często „kolorowym ptakiem”, autorka tekstów, producentka i osobowość telewizyjna.

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!