Adam Lambert prezentuje supermoce w nowym klipie "Superpower" [WIDEO]

Artysta kilka tygodni temu zapowiedział nową erę w swojej karierze. Po blisko 10 latach koncertowania z zespołem Queen, postanowił powrócić z solowym materiałem.

Od ostatniego solowego albumu Adama minęły cztery lata. Artysta był zajęty koncertowaniem jako frontman zespołu Queen. Lambert zdradził ostatnio na swoim Instagramie, że nadszedł już czas, aby wydać nowy solowy materiał. Pierwszym przedsmakiem tego, co usłyszymy na nadchodzącym albumie "Velvet" był utrzymany w stylistyce lat 70. utwór "New Eyes". Teraz do sieci trafiła kolejna zapowiedź w postaci singla "Superpower", do którego powstał również widowiskowy teledysk. 

 

Adam Lambert dołączył do zespołu Queen w 2011 roku, kiedy brał udział w 8. edycji talent show „Idol”. Zajął wtedy drugie miejsce, jednak jego wykonanie „We Are The Champions” docenił sam Brian May i zaproponował mu współpracę. 

Tak w wywiadzie dla portalu "Yahoo" Brian May wspomina początki ich współpracy.

Chemia między nami była natychmiastowa. To tak jakbyśmy już byli razem w zespole. Było to bardzo dziwne uczucie. Adam przez jakiś czas nie mógł do nas oficjalnie dołączyć, ponieważ miał podpisany kontrakt z wytwórnią i musiał się z niego wywiązać. Zaprosiliśmy go, aby wystąpił z nami podczas gali MTV Europe Awards w 2011 roku. Od tamtego momentu wiedziałem, że to się uda. Adam był brakującym elementem układanki.

Ostatni solowy album Adama Lamberta "The Original High" ukazał się w 2015 roku.

Co byście powiedzieli na koncert Adama w Polsce?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!