Freddie Mercury będzie miał własną ulicę. Wiemy gdzie!

Na ten moment czekało wielu fanów Queen. W Warszawie jedna z ulic zostanie nazwana imieniem legendarnego wokalisty zespołu Queen - Freddiego Mercury'ego.

Na początku 2019 roku polscy fani Freddiego Mercury’ego chcąc upamiętnić swojego idola, przygotowali oficjalną petycję. Zależało im, aby nazwać alejkę na jego cześć w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmiałego na warszawskim Solcu. Udało się im zebrać łącznie około 500 podpisów (wymagana ilość do rozpatrzenia wniosku to 200).

Chcemy by Warszawa, była pierwszą stolicą, która w ten sposób uhonoruje wielkiego muzyka i artystę, którego spuścizna stała się ogromnym wkładem w światową kulturę i do dziś stanowi inspirację dla twórców na całym świecie.

- czytamy w petycji.

Radni komisji nazewnictwa w Warszawie wyrazili zgodę, aby nazwać jedną z ulic imieniem Freddiego. Zdecydowali jednak, na inne miejsce niż oczekiwali tego fani z oficjalnego fanklubu zespołu Queen. Zaproponowali ulicę w Parku Agrykola w okolicach alei George’a Harrisona między ambasadami Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Niewiele dalej ma również swoją aleję John Lennon. Naszym zdaniem jest to idealne miejsce do uczczenia pamięci wokalisty zespołu Queen.

Na oficjalną informację jeszcze musimy poczekać. Teraz decyzję w sprawie alei Freddiego Mercury’ego muszą zaakceptować radni Śródmieścia w Warszawie.

Trzymamy kciuki!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!