Anita Lipnicka zaprezentowała teledysk do nowej wersji "Piosenki Księżycowej"

Za produkcję odświeżonej wersji utworu odpowiada Kuba Karaś z zespołu The Dumplings.

„Piosenkę księżycową” w nowej aranżacji Anita Lipnicka premierowo zaśpiewała na scenie w Sopocie, podczas pierwszego dnia Festiwalu Top Of The Top, porywając swoim występem publiczność na widowni i przed telewizorami. Zobaczcie premierowo nowy teledysk, który artystka przygotowała dla swoich fanów.

 

Piosenka księżycowa” – to kompozycja ponadczasowa, doskonale rozpoznawalna wśród osób, które, choć w minimalnym stopniu interesują się muzyką. Pierwotna wersja utworu zapisała się w historii polskiej muzyki jako kultowy love song lat 90. Po 25 latach od swojej premiery "Księżycowa" doczekała się nowej odsłony. W interpretacji Kuby Karasia (The Dumplings) - młodszego o rok od samej piosenki - nabrała całkiem odmiennego charakteru. Zyskała współczesny rys, doskonale wpisując się w dynamikę stylu życia dzisiejszych 20-latków.

Wielokrotnie spotykam się z opiniami, że ‘Księżycowa’ ludzi wciąż wzrusza, że stanowi soundtrack do ich miłości, a i dla mnie była zawsze utworem ważnym, zawierającym w sobie ogromny ładunek emocjonalny. Co dziś oznaczają słowa napisane 25 lat temu? Czy łatwiej było kochać wtedy, czy teraz? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Żyjemy szybciej, z większym rozmachem, bardziej bezkompromisowo. Ale czy głębiej? Bliżej, czy dalej od siebie? Każda opinia, postawa, ma swoją genezę zapisaną w osobistej historii.
Dlatego ten teledysk nie ma spójnej narracji. Jego bohaterami są przypadkowi ludzie, mieszkańcy anonimowego miasta. Nie wiemy o nich nic, podglądamy jedynie wyrywkowe momenty ich zmagań w budowaniu relacji... Obraz przenosi różnorodne emocje: niepewność, nadzieję, bezradność, lęk przed odrzuceniem... Miłość, materia trudna, nieodgadniona od wieków. „Piosenka księżycowa”- hymn nieporadnych w kochaniu...

- mówi Anita Lipnicka o nowym klipie.

Jak Wam się podoba "Piosenka księżycowa" w takiej wersji?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!