Simply Red zapowiada soulowo-funkowy album "Blue Eyed Soul" i koncert w Polsce!

Grupa zagra koncert na warszawskim Torwarze 25 listopada 2020 roku. Przygotowali jednak dla fanów jeszcze jedną niespodziankę.

Wraz z ogłoszeniem nadchodzącej funky’owej płyty ‘Blue Eyed Soul’, która ukaże się na rynku 8 listopada 2019 roku, zespół Simply Red ujawnił szczegóły długo wyczekiwanej trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Europie. Trasa rozpocznie się w 2020 roku i obejmie łącznie 33 miasta.

Nowy 12 już album Simply Red będzie utrzymany w soulowo-funkowym klimacie. Znajdzie się na nim 10 różnorodnych utworów. Już teraz możecie posłuchać dwóch utworów "BadBootz" i "Thinking of You", które są przedsmakiem tego, co usłyszymy na płycie.

 
 
W takim momencie mojej kariery mógłbym zdecydować się na nagranie mrocznego, refleksyjnego albumu, rozliczyć się z przeszłością. Wielu artystów w moim wieku to robi, lecz… Nie ja! Chciałem nagrać coś mocnego! Coś, co poderwie publiczność. Chcę się po prostu dobrze bawić.

- mówi Mick Hucknall.

Wszystkie utwory na płytę ‘Blue Eyed Soul’ skomponował Mick Hucknall, a obowiązki producenta po raz kolejny spełnił Andy Wright, który współpracuje z zespołem od wielu lat.

Simply Red uznawany za jeden z najlepszych zespołów wywodzących się z Wielkiej Brytanii, grających muzykę na żywo, powraca ze swoimi hitami wszech czasów tj. ‘Stars’, ‘Holding Back The Years’, ‘Fairground’, czy ‘Money’s Too Tight To Mention’, a także z całkowicie nowymi, mocno emocjonalnymi utworami. Zespół wystąpi w Warszawie 25 listopada 2020 roku na COS Torwar.

Bilety na koncert trafia do sprzedaży 20 września 2019 roku.

Wybieracie się na koncert?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!