"Last Christmas": Film i płyta z największymi przebojami George'a Michaela i Wham!

"Last Christmas" to kinowy przebój zbliżający się świąt, zainspirowany muzyką George'a Michaela i Wham! Film wyreżyserował Paul Feig, a scenariusz napisała laureatka Oscara, Emma Thompson. W głównych rolach zobaczymy Emilię Clarke (Gra o Tron) oraz Henry'ego Goldinga (Bajecznie bogaci Azjaci).

Płyta ze ścieżką dźwiękową do filmu zawiera trzy utwory Wham!, m.in. "Last Christmas" oraz "Everything She Wants", a także dwanaście przebojów George’a Michaela, w tym jeden niepublikowany dotychczas utwór! Album ukaże się 8 listopada (CD, digital) oraz 15 listopada w wydaniu LP. Film trafi do kin 29 listopada 2019 roku.

Wspominając swoje spotkanie z Georgem Michaelem, które doprowadziło do powstania filmu, Emma Thompson powiedziała:

Mądrość i emocjonalna głębia tekstów George’a zawsze robiły na mnie ogromne wrażenie. Wiele osób czuje, że są one jakby stworzone do filmu. Gdy spotkałam George’a i doświadczyłam jego ciepła i zrozumienia, jakie od niego biło, uświadomiłam sobie, że to ten film jest stworzony po to, by oddać hołd tym piosenek i ich słowom.

Wszystkie piosenki, które można usłyszeć w filmie oraz na towarzyszącej mu płycie, zostały napisane i wyprodukowane przez George’a Michaela, poza This Is How (We Want You To Get High) – niepublikowanego wcześniej utworu, którego autorami są George Michael i James Jackman.

Historia powstania filmu rozpoczyna się od spotkania dwóch osób - brytyjskiego producenta filmowego Davida Livingstone’a (PRIDE, JUDY) i Emmy Thompson oraz ich rozmowy na temat ich miłości do piosenki Last Christmas. Wtedy też pojawił się pomysł, by stworzyć film zainspirowany tym utworem. Wiosną 2013 roku Emma Thompson odwiedziła George’a Michaela w jego domu w Londynie. Artysta wyraził wtedy aprobatę dla tego pomysłu.

Ścieżka dźwiękowa do filmu zawiera wszystkie uwielbiane hity George’a, takie jak "Faith", "Fastlove", "Freedom" ‘90 i "Too Funky", a także kilka niespodzianek takich jak "Heal The Pain", "Waiting for that Day" oraz wersja MTV Unplugged utworu "Praying For Time". Niespodzianką jest także wersja rozszerzona utworu "This Is How (We Want You To Get High)", która znajdzie się na wersji winylowej albumu.

Wybierzecie się do kina?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!