Powstaje serialowa wersja "Grease"

Za jego produkcję będzie odpowiedzialna stacja HBO. Poznaliśmy właśnie pierwsze szczegóły.

Serial pod tytułem „Grease: Rydell High” będzie dostępny na platformie HBO Max. Niewiele wiadomo na temat fabuły. Twórcy zdradzili jedynie, że akcja będzie toczyć się w latach 50. Usłyszymy zarówno klasyczne utwory musicalowe, jak i premierowe piosenki. W obsadzie serialu pojawią się niektórzy bohaterowie z oryginału. 

Kilka miesięcy temu pisaliśmy również o tym, że powstaje pełnometrażowy prequel „Grease” pod tytułem „Summer Loving”. Za scenariusz odpowiedzialny jest John August. Jego fabuła cofnie się do wakacyjnego romansu pary głównych bohaterów, który w pierwszym filmie został jedynie wspomniany.

Film „Grease” z 1978 roku opowiada historię dziewczyny Sandy (Olivia Newton-John), która , która przyjeżdża z rodzinnej Australii do Stanów Zjednoczonych, by być świadkiem przemian kulturowych. Okazuje się, że do jej nowej szkoły uczęszcza Danny (John Travolta), wakacyjna miłość. Chłopak jednak nie jest ideałem, za jakiego miała go Sandy! Film doczekał się sequela „Grease 2”, który miał premierę w 1982 roku.

Jesteście fanami musicalu „Grease”? Wydaje Wam się, że wiecie wszystko o Dannym Suko i Sandy Olsson? Spróbujcie swoich sił w naszym QUIZIE.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!