Piotr Fronczewski śpiewa arię Stanisława Moniuszki [POSŁUCHAJ]

Utwór znajdzie się na nowym albumie Jelonka "Classical Massacre", który niebawem trafi do sprzedaży.

Czwarty solowy album Michała Jelonka trafi do sprzedaży 15 listopada 2019 roku. Płyta zawiera Jelonkowe interpretacje dzieł muzyki klasycznej, z naciskiem na utwory polskie takich kompozytorów jak Grażyna Bacewicz, Ignacy Paderewski czy Fryderyk Chopin, ale na płycie nie zabraknie także Vivaldiego czy Rossiniego.

Absolutnie zaskakującą niespodzianką jest udział w nagraniach wybitnego aktora Piotra Fronczewskiego, który zaśpiewał gościnnie w utworze „Aria Skołuby” z opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki/libretto Jan Chęciński. Nagrania możecie posłuchać poniżej.

 

Jelonek tłumaczy, że rok 2019 jest rokiem Stanisława Moniuszki, dlatego postanowił pochylić się nad jego twórczością.

Długo szukałem niskiego, nietuzinkowego i charyzmatycznego głosu. Chodziłem, pytałem, węszyłem, zaglądałem w ciemne zaułki, pukałem do drzwi , gdy nagle... wróciły do mnie wspomnienia z dzieciństwa i z wczesnej „młodzieżowości” i zagrzmiały głosem profesora Kleksa, Franka Kimono czy Pana Piotrusia z Kabaretu Olgi Lipńskiej ! Ku mojej ogromnej radości Piotr Fronczewski zgodził się wziąć udział w nagraniu, dodał teatralnego blasku i pełnego humoru dystansu i autoironii. Piotr Fronczewski w roli Skołuby litościwie zasłonił swoim genialnym głosem i interpretacją artystyczną mój prymitywny warsztat wykonawczy, za co jestem mu ogromnie wdzięczny.

Jeden z najwybitniejszych i najwszechstronniejszych aktorów w historii polskiej kinematografii Piotr Fronczewski ma na swoim koncie blisko 120 ról telewizyjnych, filmowych i teatralnych. Zadebiutował jako 12-latek w filmie "Wolne miasto" Stanisława Różewicza. Jest absolwentem, reżyserem i profesorem nauk teatralnych PWST w Warszawie. Aktor zdobył ponad 20 prestiżowych nagród.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!