Zespół Toto ogłosił koniec działalności!

Takiej wiadomości chyba nikt się nie spodziewał. Okazuje się, że koncert, który zagrali 25 czerwca 2019 w sopockiej Operze Leśnej był ich ostatnim w naszym kraju.

Twórcy takich przebojów jak "Africa" czy "Rosanna" ogłosili, że kończą działalność.Informację tę przekazał gitarzysta Toto Steve Lukather. Zespół po raz ostatni zagra razem 20 października 2019 roku w Filadelfii w ramach trasy koncertowej z okazji 40-lecia powstania grupy.

Nie wiem, co przyniesie przyszłość, ale wiem, że koncert w Filadelfii będzie ostatnim w dającej się przewidzieć przyszłości i zdecydowanie ostatnim w tym składzie. Zamierzamy odpocząć od tego wszystkiego. Nie twierdzę, że już nigdy nie będę grał tych piosenek, to byłoby głupie. Mogę grać, co chcę z kimkolwiek chcę i pozostali tak samo. Niektórzy myślą, że prowadzimy luksusowe życie i nie twierdzę, że biedujemy, ale ciężko jest przebywać 230 dni w roku z dala od rodziny

- czytamy w oświadczeniu muzyka.

Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęłyby na niej tak wielkie piętno, jak Toto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy.

Przez ponad 40 lat wspólnego grania i tysiące gościnnych występów, chociażby na legendarnej płycie Michaela Jacksona "Thriller", mnóstwie różnych dowodów uznania, Toto pozostaje zespołem, którego koncerty i wydawnictwa wciąż świetnie się sprzedają. Do tej pory rozeszło się przeszło 40 mln płyt grupy na całym świecie. Toto to pop kultura. To również jeden z niewielu zespół z lat 70., które przetrwały pomimo zmieniających się trendów i stylów, zdobywając kolejne generacje fanów. 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!