Rodzina Prince'a udostępniła akustyczną wersję hitu "I Feel For You"

Piosenka znalazła się na wydanym w 1979 roku albumie "Prince". Największą popularność zdobyła dzięki wersji piosenkarki R&B Chaka Khan.

Rodzina zmarłego w 2016 roku artysty i wytwórnia Warner Bros. chcąc uhonorować 40. rocznicę wydania drugiego albumu "Prince", wydali niepublikowaną wcześniej akustyczną wersję demo ballady "I Feel for You". Posłuchajcie!

 

Co ciekawe utwór zdobył dwie nagrody Grammy, ale dopiero, gdy własną wersję nagrała wokalistka R&B Chaka Khan. Prince został wówczas wyróżniony jako autor piosenki. 

Przypominamy, że na początku czerwca 2019 roku ukazał się nowy album Prince'a "Originals". Płyta to 15 utworów, w tym 14 wcześniej niepublikowanych nagrań, które pokazują, jak wielką rolę Prince odegrał w karierze innych artystów. W zestawie znalazły się oryginalne wersje takich utworów jak "The Glamorous Life", "Manic Monday", "Jungle Love”, "Noon Rendezvous", "Love… Thy Will Be Done", "Make-Up" czy "Baby, You’re A Trip". Na płytę trafiła ponadto wersja przeboju "Nothing Compares 2 U" z 1984 roku, która w 2018 roku ukazała się na pojedynczym singlu.

Wydawnictwo "Originals" dostępne jest do pobrania i odsłuchu w serwisach cyfrowych, a także na CD, 180-gramowym podwójnym winylu oraz w edycji deluxe: CD+2LP z purpurowymi analogami.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!