"Artyści Przeciw Nienawiści": Kolejny koncert już na wiosnę!

Pierwsza edycja koncertu, który odbył się w Atlas Arenie w Łodzi, zgromadziła 10 tysięcy fanów. Organizatorzy zapowiedzieli, że ta inicjatywa będzie kontynuowana i to z jeszcze większym rozmachem.

Na facebookowym profilu wydarzenia "Artyści Przeciw Nienawiści" pojawiła się informacja, że kolejna edycja koncertu odbędzie się na wiosnę 2020 roku. Organizatorzy zapraszają artystów, aby zgłaszali się do udziału w tym wyjątkowym projekcie. 

Po tragicznych zdarzeniach, jakie miały miejsce na początku 2019 roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, Doda spontanicznie, wyszła z inicjatywą, aby zorganizować koncert jednoczący gwiazdy i ich fanów. Artystka zaprosiła do udziału wszystkich polskich wokalistów. Odzew na jej apel był natychmiastowy i już kilka godzin po zamieszczeniu relacji na Instagramie ruszyły pierwsze prace nad projektem.

Podczas koncertu, który odbył się 27 lutego 2019 roku w Łodzi, na scenie mogliśmy zobaczyć między innymi Beatę Kozidrak i Bajm, Marylę Rodowicz, Justynę Steczkowską, Grzegorza Hyżego, Dodę, Ewę Farną, Margaret, Sarsę, Dawida Kwiatkowskiego, Enej, Ira, Natalię Niemen, Andrzeja Krzywego, De Mono, Małgorzatę Ostrowską, Kasię Moś, Mateusza Ziółko i wielu, wielu innych wspaniałych wykonawców.

Jeśli nie mieliście okazji być w Łodzi, poniżej możecie zobaczyć zapis całego koncertu:

 

Warto zaznaczyć, że transmisję z wydarzenia obejrzało już ponad pół miliona internautów!

Jak poinformowała Doda podczas gali Plejady 2019 powstała również fundacja „Artyści Przeciw Nienawiści”, która będzie walczyć z narastającą falą hejtu poprzez muzykę i wykłady edukacyjne:

Muzyka łagodzi obyczaje, jest poza podziałami i to ona zjednoczyła ponad 120 artystów. Moim cichym marzeniem jest, to żeby łączyć się częściej i pokazać, że ludzie z show-biznesu mogą się jednoczyć. (...) Udało nam się rozpocząć kolejny, wspaniały rozdział w naszym życiu i rozpocząć Fundację Artyści przeciw nienawiści, dzięki której te koncerty będą cykliczne!

Co myślicie o takiej inicjatywie?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!