Kora i jej prywatne zapiski w książce "Miłość zaczyna się od miłości"

Premiera książki zaplanowana jest na 13 listopada 2019 roku.

W kilku pięknych zeszytach, które Kora starannie wybierała w księgarniach lub dostawała w prezencie, przez wiele lat prowadziła notatki. Zeszyty to był jej warsztat literacki. Alembik, w którym wrzały i dojrzewały pomysły na piosenki.

Ponad rok po śmierci Kory, zdecydowałem się pokazać światu jej intymną pracę nad tekstem. Prezentujemy je czytelnikowi razem z oryginalnymi skreśleniami. Pokazujemy jej pracę nad słowem, jej wahania oraz różne wersje często tego samego tekstu. Mamy zatem teksty Kory głównie z lat 2003–2018, ale także kilka tekstów z roku 1983. Czytając uważnie zeszyty, możemy prześledzić, jak Kora pracowała nad tekstami piosenek, jak tworzyła nowe wersje, jak skreślała, uzupełniała, walczyła o frazę i rytm.

- czytamy opisie książki.

Zapiski Kory pozwolą nam prześledzić jak powstały piosenki zaśpiewane przez nią na płytach "Znaki szczególne" i "Pong Pong" oraz kilka utworów wydanych jako single: "Tu jest mój dom", oraz wstrząsający tekst o księżej pedofilii "Zabawa w chowanego" (2010). Te zeszyty to czarowna pamiątka jej pięknego wewnętrznego świata.

W 2019 roku mija 25 lat od premiery albumu „Róża”. Jak zapowiedział Kamil Sipowicz, wraz z wytwórnią przygotowuje specjalne wydanie, które ukaże się na winylu i CD. Do płyty będzie dołączona chusta zaprojektowana przez artystkę Alicję Bielawską.

Mąż Kory zdradził, że w planach mają koncerty z muzyka Maanamu.

Planujemy koncerty z muzyką zespołu Maanam wykonywaną przez najlepszych polskich (może nie tylko polskich) artystów i chcielibyśmy, aby także byli muzycy Maanamu wzięli w tych koncertach udział.

Olga Jackowska, znana lepiej wszystkim jako Kora zmarła 28 lipca 2018 roku po kilkuletniej walce z chorobą nowotworową. Była niewątpliwie jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rockowej, nazywana często „kolorowym ptakiem”, autorka tekstów, producentka i osobowość telewizyjna.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!