Elton John: Byłem o krok od śmierci

Artysta w szczerym wywiadzie opowiedział o walce z chorobą nowotworową oraz jak udało mu się ponownie stanąć na nogi.

Elton John dwa lata temu przeszedł operację usunięcia nowotworu prostaty. Udało mu się wygrać walkę z chorobą, jednak nie oznaczało to końca problemów. Artysta, będąc w Ameryce Południowej, bardzo poważnie zachorował. Infekcja omal nie skończyła się dla niego tragicznie.

Wróciłem do Londynu i byłem już bardzo chory. Znalazłem się na intensywnej terapii. Złapałem gdzieś paskudną infekcję. Byłem 24 godziny od śmierci. Nie mówiliśmy ludziom, co się ze mną dzieje, więc to był bardzo ciężki rok. 
Musiałem dosłownie uczyć się na nowo chodzić. Byłem ekstremalnie chory. Leżąc w szpitalnym łóżku, myślałem tylko: "Nie pozwól mi umrzeć, chcę zobaczyć swoje dzieci". Miałem szczęście, że przeżyłem.

Trwająca pół wieku kariera Eltona Johna na zawsze odmieniła oblicze popkultury, przynosząc światu hity, takie jak "Candle in the Wind", "I'm Still Standing", "Your Song", "RocketMan" czy nagrodzona Oscarem piosenka "Can You Feel the Love Tonight" ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Król Lew". Artysta ma w kolekcji najwięcej cennych statuetek - m.in. 5 Grammy i tyle samo Brit Awards, Złoty Glob i nagrodę Tony, jest też członkiem Rock and Roll Hall of Fame i Songwriters Hall of Fame.

Mieliście okazję być na pożegnalnym koncercie Eltona Johna w Krakowie?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!