Mariah Carey: "All I Want For Christmas" z trzykrotnym rekordem Guinnessa

Mikołaj w tym roku zapukał wcześniej do Mariah Carey. Artystka otrzymała wyjątkowy prezent.

Artystka ma w tym roku kolejną okazję do świętowania. Świąteczny przebój "All I Want For Christmas Is You" pobił aż trzy rekordy i tym samym pojawi się w Księdze Rekordu Guinnessa 2020 roku. Utwór został wyróżniony w następujących kategoriach.

  • Najwyżej notowana świąteczna piosenka stworzona przez solową artystkę
  • Najwięcej odtwarzana piosenka na Spotify w ciągu 24 godzin (10,819,009 odtworzeń w grudniu 2018)
  • Najwięcej tygodni w UK Singles Top 10 za świąteczną piosenkę
 

Pochodzący z 1994 roku utwór "All I Want for Christmas is You" rozszedł się w nakładzie 14 milionów kopii i pozostaje jednym z największych świątecznych singli. Piosenkarka wydała kilka lat temu zainspirowaną piosenką książkę dla dzieci. Niedawno piosenka pobiła kolejny rekord. Została odtworzona ponad 500 milionów razy w serwisie Spotify! 

Mariah Carey nie bez powodu jest nazywana Królową Świąt Bożego Narodzenia. W 2019 roku mija 25 lat od premiery kultowego albumu „Merry Christmas”. Z tej okazji ukazało się specjalne, dwupłytowe wydanie tego albumu. Nowa edycja Deluxe Anniversary Edition zawiera oryginalny album oraz dodatkową płytę z wcześniej niepublikowanymi utworami z koncertu Mariah z 1994 roku, unikalnymi remiksami, nową, świąteczną wersją „Sugar Plum Fairy” i dodatkowymi utworami świątecznymi.

Gratulujemy!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!