Gwiazdy kina w wyjątkowej sesji do filmu "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa"

Redakcja
10.12.2019 12:15
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (Paweł Juszczak)

Tęsknicie za analogowymi latami 90-tymi? Z łezką oku wspominacie ortaliony, fryzury typu "krótko z przodu, długo z tyłu" i aparaty-małpki z fleszami? Dziś dzięki zbliżającej się premierze "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa".

Dresy, wzorzyste koszule, skórzane kurtki, szemrane plenery i sporo krwi. Zobacz zdjęcia, na których Marcin Kowalczyk, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Tomasz Włosok, Adam Woronowicz, Jan Frycz, Janusz Chabior to polscy mafiozi i ich kobiety w stylizacjach, które zachwycą miłośników modowego recyklingu. Autorem zdjęć jest Paweł Jaszczuk.

 

Nowy film  Macieja Kawulskiego to historia o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70. – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię.

Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.

Oficjalnym utworem promującym film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” jest „Ołów” Muńka Staszczyka, drugi singiel z płyty „Syn Miasta”.

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!