"Matrix 4": Poznaliśmy datę premiery!

Marcin Michałowski
12.12.2019 11:30
Matrix

Matrix (East News)

Na tę informację czekały miliony fanów na całym świecie. Teraz wszystko jest już jasne i możemy oficjalnie potwierdzić datę premiery kolejnej części "Matrixa".

Od premiery pierwszej części "Matrixa" w reżyserii sióstr Wachowskich minęło 20 lat. Trwają aktualnie prace nad czwartą częścią kultowej opowieści o świecie, gdzie maszyny przejęły kontrolę nad ludźmi. 

W głównej roli Neo zobaczymy ponownie Keanu Reevesa. Oprócz niego powróci również Carrie-Anne Moss jako Trinity. 

Twórcy potwierdzili ostatnio datę premiery. Film trafi do kin 21 maja 2020 roku. W tym samym dniu, co film "John Wick 4", w którym również zobaczymy Keanu Reevesa. Okazuje się więc, ze aktor będzie rywalizował sam ze sobą w amerykańskim box office. 

Za scenariusz odpowiedzialny jest zespół doskonale znany z pierwowzoru, czyli Lana Wachowska wraz z Aleksandrem Hemonem i Davidem Mitchellem. O udziale Lilly Wachowski w projekcie na razie nic nie wiadomo, ale siostra wskazała ją, jako współautorkę pomysłów, które stanowią podstawę nowego filmu.

Keanu bardzo spodobał się scenariusz. W jednym z wywiadów powiedział.

Scenariusz jest bardzo ambitny. Od razu zdecydowałem, że muszę wziąć udział w tym projekcie! Bardzo się cieszę, bo musimy podnosić sobie poprzeczkę, aby nie spocząć na laurach. Lubię takie wyzwania.

Zdjęcia mają ruszyć na początku 2020 roku. Cały proces potrwa więc wyjątkowo szybko, ale tak właśnie lubią działać siostry Wachowskie. 

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!