"Szansa na sukces" wyłoni reprezentanta Polski na Eurowizję 2020

Zwycięzca zimowej edycji programu zostanie polskim reprezentantem w Konkursie Piosenki Eurowizji - Rotterdam 2020.

Po sukcesie Viki Gabor w Eurowizji Junior 2019 Telewizja Polska ponownie sięga po format Szansa na Sukces, aby wyłonić polskiego reprezentanta. Zgłoszenia do programu można wysyłać do 13 stycznia 2020 roku.

Pierwszy etap będzie złożony z trzech etapów. W każdym odcinku wystąpi po 6 lub 7 uczestników, którzy wykonają swoje interpretacje piosenek artysty pełniącego rolę gościa specjalnego. (emisja od 2 lutego) Zwycięzcę każdego odcinka wyłoni trzyosobowe jury, w którym spodziewać możemy się byłych reprezentantów Polski na Eurowizji.

W finale preselekcji wystąpią laureaci poszczególnych odcinków (po jednym z każdego). Podczas koncertu na żywo wykonają cover oraz autorski utwór, przygotowany specjalnie na Eurowizję 2020. Zwycięzca tego odcinka zostanie wyłoniony we wspólnym głosowaniu widzów i jurorów.

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja 2020 roku w Rotterdamie.

Program „Szansa na sukces” zadebiutował w telewizyjnej Dwójce w listopadzie 1993 roku. Jego pomysłodawczynią jest Elżbieta Skrętkowska, a prowadzącym wybitny polski dziennikarz muzyczny Wojciech Mann. Warto zaznaczyć, że „Szansa na sukces” była pierwszym programem typu talent show w Polsce.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!