Największe gwiazdy zaśpiewają w hołdzie dla Prince'a

W 2020 roku przypada czwarta rocznica śmierci Prince'a. Z tej okazji odbędzie się wyjątkowy koncert, podczas którego wystąpią największe gwiazdy ze świata muzyki.

Koncert "Let’s Go Crazy: Grammy Salute to Prince" odbędzie się 28 lutego 2020 roku w Los Angeles Convention Center w Kalifornii. 

Prince. The Purple One. Jego Royal Badness – bez względu na to, jak go zidentyfikujemy, jest bez wątpienia jednym z największych wirtuozów muzycznych wszech czasów. Swoją wywrotową postawą i władczą naturą łączył gatunki muzyczne i tworzył elektryzującą muzykę pełną charakteru. Nadal służy jako inspirująca ikona dla artystów i fanów na całym świecie, a my jesteśmy tak zaszczyceni, że możemy oddać hołd jego dziedzictwu.

– czytamy w oświadczeniu Deborah Dugan – dyrektor Recording Academy.

Wśród gwiazd, które tego wieczoru wystąpią na scenie, znaleźli się m.in. Usher, Alicia Keys, John Legend, Chris Martin, Earth, Wind & Fire, Common, Beck, Gary Clark Jr, Foo Fighters, Mavis Staples, Common, H.E.R., Juanes, The Revolution, Susanna Hoffs i St. Vincent.

Swoją obecność potwierdzili również najbardziej znani muzyczni przyjaciele i współpracownicy Prince’a, tacy jak Sheila E. i zespół Morris Day And The Time.

 

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku w wieku 57 lat. Do najważniejszych albumów artysty należą "Purple Rain", "1999", "Dirty Mind", "Sign O' The Times", "Controversy", "Lovesexy" i "Diamonds And Pearls". Prince zdobył siedem nagród Grammy, Złoty Glob i Oscara za muzykę z filmu "Purpurowy deszcz". W 2004 roku został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!