"Jak zostałem gangsterem": Zobacz kulisy powstawania kinowego hitu [WIDEO]

Marcin Michaloowski
13.01.2020 12:52
MAKING OF: Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

MAKING OF: Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (Youtube)

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" zobaczyło już ponad 400 tysięcy widzów, z czego 257 tysięcy w weekend premierowy, co daje pierwsze miejsce w polskim box office!

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70. – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię.

Zobaczcie, jak powstawał nowy film Krzysztofa Gurecznego:

 

Oparta na faktach historia bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.

Maciej Kawulski, reżyser wie, co chce osiągnąć i w przeciwieństwie do innych twórców kina gangsterskiego, chce opowiedzieć jakąś dobrą historię, chce pokazać emocje, lubi tę filmową robotę, a nie tylko pieniądze. I tym mnie kuouje. Po raz drugi. Po „Underdog”. Mimo uwag. Idźcie. Będziecie wspominać dawne czasy, piosenki, młodość.

– komentuje Karolina Korwin Piotrowska.

W filmie „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” główną rolę gra Marcin Kowalczyk. Partnerują mu: Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krotoska oraz Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz.

Byliście już w kinie?

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • Artek Artek

    0

    Kim jest ten bohater naprawde?? I skąd nagle zasady ,honor, szacunek dla zmarłych , nie słyszałem takich cech od lat czy ktoś jest w stanie posiadać w tak zepsutym świecie jaki film przedstawia walor zdrowego rozsądku?? Jak scenariusz mógł zostać skonstruowany skoro bohater przestrzega zasad ??
    Paradox gdzie w tym haczyk ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!