Czy w Pruszkowie powstanie ulica im. Luke'a Skywalkera? Fani przygotowali petycję!

Marcin Michałowski
20.01.2020 11:36
Luke Skywalker

Luke Skywalker (0000003/Reporter/East News)

Polscy fani "Star Wars" chcą upamiętnić legendarnego bohatera kosmicznej serii w wyjątkowy sposób.

Do Rady Miasta Pruszkowa trafiła petycja o nadanie jednej z ulic imienia bohatera "Gwiezdnych Wojen"  Luke'a Skywalkera. Jak zaznaczyli pomysłodawcy, chodzi im o ulicę lub skwer, który nie ma jeszcze nazwy. 

Miastu przyda się kolejny bohater – Pruszków ma ulice Kubusia Puchatka i Słonia Trąbalskiego. Na straży kolejnej mógłby stanąć rycerz jedi, Luke Skywalker. Bohaterów nigdy nie za wiele!

Autor petycji wyjaśnia:

Gwiezdne Wojny są międzypokoleniową przygodą, opowieścią o walce dobra ze złem, poświęceniu i skomplikowanych ścieżkach ludzkiego życia. Są historią, która przemawia już do czwartego pokolenia fanów. Taka ulica byłaby pozytywnym wydarzeniem dla wszystkich – dzieci i dorosłych, fanów fantastyki, jak i tych, którzy mają z nią sporadycznie do czynienia. Gwiezdne Wojny łączą jak mało co.

Petycję podpisało już ponad tysiąc internautów. Jeśli popieracie tę inicjatywę, możecie dołączyć do akcji pod tym adresem.

Do tej pory w Polsce tylko w gminie Lubicz nadano ulicy imię na cześć postaci z "Gwiezdnych Wojen" (Ulica Obi-Wana Kenobiego). Na świecie takich ulic jest niewiele. Kto odmówiłby sobie zdjęcia na ulicy/skwerze Luke'a Skywalkera w Pruszkowie?

Podpiszecie petycję?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!