Per Gessle z Roxette nagrał piosenkę dla Marie Fredriksson [POSŁUCHAJ]

Przyjaciel i współzałożyciel duetu Roxette Per Gessle ukończył utwór "Around the Corner (The Comfort Song)" dzień po śmierci Marie. Posłuchajcie pożegnalnej ballady.

Muzyk pożegnał swoją przyjaciółkę we wzruszającym wpisie.

Dziękuję Marie, dziękuję Ci za wszystko. Byłaś wybitnym muzykiem, mistrzem głosu, niesamowitym wykonawcą. Dziękuję za to, że pomalowałaś moje czarno-białe piosenki w najpiękniejsze kolory. Byłaś najwspanialszą przyjaciółką od ponad 40 lat.

Dzień po śmierci Marie, pera ukończył pracę nad balladą, na której możemy usłyszeć Helenę Josefsson, która od kilku lat z nim współpracuje przy jego solowych projektach,

Muzyka to wspaniała rzecz. Może wywołać uśmiech na twarzy i stworzyć wspaniałe obrazy w sercu i umyśle. Może też pomóc w trudnych chwilach.

- pisze szwedzki muzyk na Facebooku.

Posłuchajcie utworu "Around the Corner (The Comfort Song)":

 

Zespół Roxette powstał w 1986 roku z inicjatywy przyjaciół gitarzysty Pera Gesslego oraz wokalistki Marie Fredriksson. Szwedzki duet ma na koncie ponad 60 milionów sprzedanych albumów i ok. 25 milionów singli. W środowisku muzycznym byli nazywani współczesną Abbą. Ich największe przeboje "It Must Have Been Love", "How Do You Do", "Joyride" czy "Listen To Your Heart" na zawsze pozostaną w pamięci milionów fanów na całym świecie.

Marie Fredriksson zmarła o poranku 9 grudnia 2019 roku w swoim domu. Wokalistka zespołu Roxette zmagała się z guzem mózgu, który wykryto u niej w 2002 roku. Osierociła dwójkę dzieci.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!