Czy Eurowizja 2020 zostanie odwołana? Organizatorzy odpowiadają

Fani konkursu Eurowizji są zaniepokojeni sytuacją, która aktualnie panuje w Europie. Głos w tej sprawie zabrali producenci wydarzenia.

Epidemia koronawirusa uderzyła niemal we wszystkie zawody. Szczególnie ucierpiała branża rozrywkowa. Artyści zostali zmuszeni do odwołania bądź przełożenia zaplanowanych koncertów i wydarzeń na najbliższe tygodnie. 

Pod znakiem zapytania stanął również Konkurs Piosenki Eurowizji, który ma się odbyć 10 maja 2020 roku w Rotterdamie. W ostatnim czasie pojawiło się wiele nieoficjalnych informacji na ten temat. Dlatego całą sytuację postanowił wytłumaczyć producent wykonawczy Sietse Bakker, podczas rozmowy z radiem NP01.

Przygotowania do imprezy trwają na pełnych obrotach i wszystko idzie zgodnie z planem, jednak nie jesteśmy obojętni na informacje, które do nas docierają. Jesteśmy w kontakcie z państwowym instytutem zdrowia, który monitoruje rozwój epidemii na terenie Holandii.

Polskę podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji będzie reprezentować Alicja Szemplińska. Wokalistka została wybrana w specjalnym wydaniu programu "Szansa na Sukces".

Tak jak w ubiegłych latach, Eurowizja zostanie podzielona na dwa półfinały. Pierwszy odbędzie się 12 maja, a drugi 14 maja i to wówczas zostanie zaprezentowana polska piosenka. Wielki finał rywalizacji będzie miał miejsce 16 maja 2019 roku.

Myślicie, że to dobra decyzja?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!