Pectus i Kayah śpiewają Młynarskiego. Zobacz klip do utworu "Przejazdem"

Utwór pochodzi z albumu "Kobiety / Wojciech Młynarski", który ukazał się 2 grudnia 2019 roku.

Ponieważ kobiecość to niewyczerpane źródło inspiracji, dlatego bracia Szczepanikowie postanowili nagrać płytę "Kobiety" w nowej odsłonie, o tytule "Kobiety / Wojciech Młynarski". Do sieci trafił właśnie teledysk do utowru "Przejazdem", na którym gościnnie wystąpiła Kayah. Możecie go zobaczyć poniżej.

 

Za teledysk odpowiedzialni są bracia Węgrzyn: Michał (reżyseria) i Wojtek (zdjęcia), którzy razem pracowali nad montażem. Mają na swoim koncie takie klipy jak, "Po co" Kayah i "Barcelona" grupy Pectus.

Tomasz Szczepanik napisał porywającą muzykę do tekstów mistrza słowa Wojciecha Młynarskiego, a do współpracy zaprosił takie legendy polskiej sceny, jak Kayah, Alicja Majewska czy Małgorzata Ostrowska. Towarzyszą im Kasia Cerekwicka, Kasia Popowska, Natalia Szroeder, Basia Kurdej-Szatan, Halina Mlynkova oraz dziewczyny z zespołu Tulia

Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus, wspomina:

Dotarliśmy do materiałów, które do tej pory leżały w rodzinnych szufladach lub archiwach spadkobierców twórczości Wojciecha Młynarskiego. Postanowiłem skomponować muzykę do tych wierszy, ale tak, by aranżacje i kompozycje brzmiały współcześnie. Dodatkowym utrudnieniem było stworzenie piosenek, które będą pasowały do wrażliwości zaproszonych wokalistek. Moim zdaniem powstał mądry album pełen wzruszeń, hołd dla poezji i potęgi kobiecości.

Zaproszenie do wykonania jednej z piosenek przyjęła także Magda Umer, wieloletnia przyjaciółka Młynarskiego, która zaśpiewała w duecie z Tomaszem utwór „Poetka znikła w oddali”, poświęcony pamięci Agnieszki Osieckiej.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!