Bob Dylan zaprezentował nowy utwór po 8 latach przerwy! [POSŁUCHAJ]

Legendarny artysta i laureat nagrody Nobla, zaskoczył swoich fanów, powracając z nowym materiałem po długiej przerwie.

Do sieci trafiła blisko 17-minutowa ballada "Murder Most Foul", poświęcona morderstwu prezydenta Johna F. Kennedy'ego, do którego doszło w 1963 roku. Utowru w cąłości możecie posłuchać poniżej.

 
Pozdrawiam swoich fanów i obserwatorów, jestem wam bardzo wdzięczny za wsparcie i lojalność, które mi okazujecie od lat. Oto wcześniej niepublikowana piosenka, którą nagraliśmy już jakiś czas temu. Myślę, że może was zainteresować. Bądźcie bezpieczni, czujni i niech Bóg nad Wami czuwa.

- napisał Dylan.

Artysta ponownie pobił swój własny rekord! Przez lata najdłuższym utworem, jaki kiedykolwiek wydał Dylan, był "Highlands" z 1997 roku - trwał 16 min i 31 sek. Nowa kompozycja "Murder Most Foul" trwa 16 min i 56 sek. 

Bob Dylan obecny jest na muzycznej scenie od końca lat 50. Jest twórcą takich ponadczasowych hitów jak "Blowin' In The Wind", "Like A Rolling Stone", "The Times They Are a-Changin", "Hurricane", "Lay Lady Lay", "Knockin' On Heaven's Door" oraz "Rainy Day Women #12 & 35". Na koncie ma nagrody Grammy, Oscara i Pulitzera. W 1988 został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame. W 2016 roku potrzymał literackiego Nobla!

Tęskniliście za mistrzem?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!