Harry Potter w Twoim domu. J.K. Rowling uruchomiła magiczną stronę

Brytyjska pisarka chcąc pomóc rodzicom, którzy przebywają w domach na kwarantannie z dziećmi, przygotowała wyjątkową atrakcję edukacyjną.

Światowa premiera pierwszej części Harry'ego Pottera "Kamień filozoficzny" miała miejsce w 2001 roku. Od tamtego czasu powstało osiem filmów. Każdy z nich cieszył się ogromną popularnością. Zarówno autorka bestsellerowej powieści J.K Rowling, jak i twórcy serii w wywiadach stanowczo dementowali plotki o kolejnych częściach. Marzą o tym miliony fanów na całym świecie.

W związku z panującą pandemią koronawirusa J.K. Rowling uruchomiła magiczną stronę internetową Harry Potter Hub. Autorka poinformowała o tym na Twittrze.

Rodzice, nauczyciele i opiekunowie, którym zależy na tym, aby dzieci dobrze się bawiły i miały zajęcie, gdy przebywamy w izolacji, mogą potrzebować odrobiny magii, więc z przyjemnością uruchomiłam harrypotterathome.com.

– napisała dziś Rowling

Na stronie znajdziemy materiały z wydawnictw takich jak Bloomsbury i Scholastic, sporo filmów z nauką magicznego rzemiosła, quizy, łamigłówki, zabawne artykuły i wiele więcej – zarówno dla rozpoczynających przygodę z „Harrym Potterem”, jak i tych, którzy są już zaznajomieni ze światem czarodziejów. Część materiałów jest darmowa za inne trzeba zapłacić.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!