Krzysztof Cugowski udostępnił klip do akustycznej wersji singla "Demony wojny"

Utwór jest zapowiedzią jubileuszowej płyty "50/70 Moje Najważniejsze". Premiera wydawnictwa została zaplanowana już 8 maja 2020 roku.

70 lat, z czego aż pół wieku na scenie. Charyzma, niepowtarzalny, znany wszystkim głos i nieodłączne ciemne okulary. Krzysztof Cugowski – prawdziwy gigant polskiej sceny muzycznej, jeden z tych, którzy stworzyli rocka nad Wisłą, współtwórca Budki Suflera – obchodzi swój podwójny jubileusz. Z tej okazji do sklepów trafi dwupłytowy album „50/70. Moje najważniejsze” – muzyczne credo, zbiór ulubionych piosenek śpiewanych przez pięć dekad muzycznej kariery. 

Zapowiedzią płyty jest utwór "Demony wojny", do którego teledysk możecie zobaczyć poniżej.

 
Każdy ma jakieś demony, coś próbuje zapomnieć, przed czymś ucieka, czegoś się boi, targają nim uczucia, które trudno opanować. Ja też nie jestem wyjątkiem. Na szczęście moje demony oswajam na scenie, wyrzucam z siebie złe emocje i napełniam się dobrymi.
Od początku czułem przesłanie i ładunek emocjonalny tego utworu. Rzadko jednak wykonywałem go na scenie. Teraz kiedy mogę wybierać tylko to, co dla mnie ważne, wracam do niego z sentymentem i ponownie odczytuję. Z przyjemnością nagrałem go ponownie w towarzystwie muzyków, z którymi od ponad dwóch lat z radością dzielę scenę i artystyczne życie.

– mówi Krzysztof Cugowski.

Album „50/70. Moje najważniejsze” będzie składał się z dwóch krążków. Pierwsza płyta zawiera 14 utworów w nowych aranżacjach – te, które Krzysztof Cugowski ukochał szczególnie, które najmocniej zapadły mu w serce. To piękne piosenki, które zaśpiewane ponownie po latach nabrały nowych znaczeń i barw. Druga płyta to zapis koncertu Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, który odbył się w 2018 roku w Radiu Lublin.  

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!