Elektryczne Gitary prezentują nowy singiel "Podróżnicze sny"

Utwór jest zapowiedzią nowego albumu zespołu Kuby Sieniewicza, który ukaże się pod koniec kwietnia.

Słynny zespół, rozpoznawalny przez Polaków w każdym wieku powraca! Elektryczne Gitary zapowiadają album "2020", który ukaże się 30 kwietnia 2020 roku. Na wydawnictwo złoży się dwanaście premierowych kompozycji, z tekstami Kuby Sienkiewicza i Piotra Łojka. Zawarte zostały także dwa bonusy - nowe, zaskakujące aranżacje dwóch wielkich hitów, "Dzieci" oraz "Człowiek z liściem". 

Do sieci trafił właśnie teledysk do utworu "Podróżnicze sny", który usłyszymy tym razem w zupełnie innej aranżacji. Piosenka po raz pierwszy ukazała się na solowym albumie Kuby Sieniewicza "Powrót brata" z 2003 roku. Klip możecie zobaczyć poniżej.

 

Nowy album Elektrycznych Gitar ukaże się na przełomie lutego i marca 2020 roku. Nie zabraknie na nim charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt – za sprawą producenta, wspomnianego wcześniej Sławka Pietrzaka.

Elektryczne Gitary są obecne na scenie od niemal trzydziestu lat i od samych początków cieszą się niesłabnącą popularnością. Formacja ma na koncie kilkanaście albumów, rozpoznawalne hity takie, jak “Jestem z miasta”, “Co ty tutaj robisz”, “Dzieci”. Stworzyli także soundtracki do wielu filmów, w tym do jednej z najpopularniejszych polskich komedii wszech czasów – “Kilera” w reżyserii Juliusza Machulskiego.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!