Igor Herbut zaprezentował teledysk do singla "Tańczmy" [WIDEO]

"Tańczmy" to trzeci singiel promujący debiutancki, solowy album artysty ,Chrust", który trafił do sprzedaży 17 kwietnia 2020 roku.

Na solowy album Igora Herbuta czekaliśmy  przez ponad osiem lat, ale warto było uzbroić się w cierpliwość. 

Nie planowałem wypuszczać do utworu obrazu, ale po kilku tygodniach zamknięcia w domu, kiedy i mnie zaczęły dopadać różne troski, postanowiłem, pomyślałem, że muszę wrócić do tych emocji, które zawarłem w utworze pt. ,,Tańczmy” i podzielić się tym z Wami, abyście mogli i Wy nabrać sił.

- powiedział artysta.

Zobaczcie teledysk:

 
Obraz powstał w trzech mieszkaniach. Najpierw wspaniała tancerka Wiola i choreograf Patryk z DzikiStyl Company, sfilmowali swoje interpretacje utworu. To nie pierwszy raz, kiedy współpracujemy ze sobą, ponieważ Ci wspaniali artyści korzystali już wcześniej z mojej muzyki w ich spektaklach. Zawsze chcieliśmy wspólnie coś zrobić, ale czekaliśmy na odpowiedni, wyjątkowy moment. I o to jest. Drugie mieszkanie, to mieszkanie, w którym mieszkaMY. W tych niezaplanowanych kadrach widać wszystko. Nie muszę tłumaczyć. Trzecie mieszkanie, to mieszkanie naszych przyjaciół Ani i Andrzeja, wspaniałych reżyserów montażu, którzy połączyli te dwa światy, tworząc nowy, piękny świat, pełen symboli, emocji i uczuć.

- czytamy w opisie klipu.

Album „Chrust” to znacznie więcej niż tylko głos i fortepian - to ponad 70 minut muzyki, na które składają się utwory, które nierzadko trwają nawet 7-8 minut. Oprócz premierowych utworów skomponowanych, napisanych, zaaranżowanych instrumentalnie, zaśpiewanych i zagranych na fortepianie przez Igora Herbuta, jest również utwór skomponowany do wiersza Leopolda Staffa, który w ubiegłym roku Igor wykonał na żywo w radiowej Trójce.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!