James Blunt we wzruszającym klipie "The Greatest" śpiewa dla służby zdrowia

Marcin Michałowski
20.04.2020 09:30
James Blunt - The Greatest [Official Video]

James Blunt - The Greatest [Official Video] (Youtube)

Piosenka pochodzi z albumu "Once Upon A Mind", który ukazał się 25 października 2019 roku.

Po eksperymentach z elektronicznym brzmieniem na ostatnim albumie, James Blunt wraca do tego, w czym jest najlepszy. "Once Upon A Mind" to klasyczne piosenki, które poruszają serce i umysł. Do sieci trafił właśnie teledysk do kolejnego singla, jest nim utwór "The Greatest". Brytyjczyk nawiązuje w nim do panującej sytuacji na świecie w związku z pandemią koronawirusa. Klip możecie zobaczyć poniżej.

 

Wszystkie dochody, jakie zgromadzi singiel zostaną przeznaczone przez Blunta na pomoc brytyjskiej służbie zdrowia w walce z koronawirusem.

Nad nowym materiałem James pracował z takimi producentami jak Steve Robson, Jimmy Hogarth i TMS. Wśród najmocniejszych pozycji zestawu należy wymienić balladę "Monster", popowy hit "5 Miles" i nasycony elementami country "Halfway". Całość wyróżnia ciepłe brzmienie i osobisty charakter.

Pierwszy album Jamesa Blunta, "Back To Bedlam", ukazał się jesienią 2004 roku. Wkrótce promujący wydawnictwo singiel "You're Beautiful" stał się megaprzebojem. James Blunt sprzedał 23 miliony albumów, a ostatnio dzięki zaangażowaniu na Twitterze dał się poznać jako artysta pełen humoru i osobistego uroku.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!